Conform Gândul: Nemulțumirile lui Șerban Pavlu la teatru, dezvăluite la podcastul ALTCEVA
Actorul Șerban Pavlu și-a deschis sufletul într-o discuție savuroasă la podcastul ALTCEVA, moderat de Adrian Artene. Printre subiectele atinse, artistul a dezvăluit un aspect care îl macină profund atunci când se află într-o sală de teatru: comportamentul neadecvat al unor spectatori. „Este îngrozitor”, a declarat el, subliniind impactul negativ pe care anumoi gesturi le au asupra experienței artistice.
Comportamentul publicului, o provocare pentru artiști
Șerban Pavlu a descris cu sinceritate situațiile care îi provoacă mâhnire în spațiul teatral. Acesta a enumerat momente incomode precum spectatorii care dau replici nepotrivite sau, și mai grav, celor cărora le sună telefonul în timpul reprezentației. „Sunt spectatori care, foșnesc pungi. O doamnă foșnea o pungă imensă”, a exemplificat actorul, adăugând că „există o conduită la teatru și la cinema ar trebui să existe de multe ori”.
Actorul a reamintit îndemnul repetat la începutul fiecărei piese de teatru, acela de a se închide telefoanele mobile. „Este îngrozitor. Vă stricați experiența pentru care ați plătit, vă distrugeți experiența pe care ați plătit bilet să o urmăriți”, a accentuat Pavlu, lansând un „mesaj disperat către public”. El a subliniat că, deși există un ritual asociat cu mersul la teatru, participarea activă a spectatorului este esențială. „Un public talentat, un public generos, ridică, nu ciobește și ridică. Actorii se simt urmăriți, se simte liniștea, concentrarea spectatorilor”, a menționat el.
Dialogul actor-spectator, un concept disputat
În cadrul discuției, a fost ridicată și întrebarea despre posibilitatea unui „spectator corespondent”, cu care un actor ar intra în dialog direct în timpul piesei. Șerban Pavlu a respins ferm această idee, explicând că adresarea actorului se face către întregul public. „A face părtaș doar pe un spectator ar însemna, să îi nedreptațești pe ceilalți. Deci cred că, undeva, răspunsul e nu”, a afirmat actorul. El a subliniat importanța creării unei conexiuni cu întreaga sală, fără a favoriza pe cineva anume.
Pavlu a mai precizat că, în ciuda dorinței unora de a vedea o interacțiune directă cu un anumit spectator, actorii sunt ființe umane, nu roboți, iar telefoanele mobile sau alte zgomote perturbă semnificativ concentrarea necesară pentru o prestație scenică de calitate. „Ar fi ideal să fim așa ca niște roboți care, fără greș, poți să dai drumul la muzică, poți să foșnești pungi, poți să vorbești cu bunica la telefon, dar nu suntem roboți, suntem oameni, și telefoanele deranjează”, a concluzionat Șerban Pavlu. Declarațiile sale au fost făcute în cadrul ediției recente a podcastului ALTCEVA.
Sursa: Gândul
